התחבר | משתמש חדש | אורח/ת | מעקב הזמנות | יצירת קשר
לוגו דני ספרים
שירות ומכירות
02-6248293 
(0)
  • בגידה בממלכת הסוד - שלמה פלד

בגידה בממלכת הסוד - שלמה פלד

מק"ט מוצר: 009900025205

בוגדים? גיבורים? מורדים? חריגים?

אנה מונטס, בתו של פסיכיאטר צבאי נוקשה ופוגעני, חוקרת במודיעין האמריקאי, מעבירה במשך שנים מידע רב ערך למודיעין הקובני. פידל קסטרו כינה אותה "מלכת קובה" ובן זוגה לשעבר הגדיר אותה "מלכת הקרח".

גיא ברג'ס, נער שעשועים בריטי פרוע, משרת במשרד החוץ הבריטי ומסור לקג"ב הרוסי. בשעות היום הוא משוטט במסדרונות הכוח בלונדון ובלילות צד מלחים שיכורים בסמטאות לונדון למגעים מיניים מזדמנים, כשמעליו מרחפת דמותה של אמו האהובה, האישה היחידה בחייו.

מרקוס קלינברג, ניצול שואה מפולין, מומחה בעל שם למגֵפות, לנגיפים ולחיסונים, מכהן כסגן מנהל המכון הביולוגי של מדינת ישראל ומוסר לרוסים את הסודות הכמוסים והרגישים ביותר של המדינה בה מצא מקלט כשורד האחרון של משפחתו שנספתה בשואה.

הם ושכמותם: קים פילבי, אדוארד סנודן, ג'ונתן פולארד, אולג גורדייבסקי, מרדכי ואנונו ואחרים – כולם דמויות מורכבות ומאתגרות.

ספר זה מציג את סיפור חייהם של אנשים שהפרו את חובת הנאמנות לארצם, בוחן את המאפיינים האישיותיים שלהם ומנתח את המניעים הפסיכולוגיים שהביאו אותם לנקוט את הצעד הדרמטי, הבלתי הפיך, של הבגידה.

האם בכל אחד ואחת מאיתנו טמון פוטנציאל לבגידה? האם אפשר לנבא התנהגות קיצונית זו? האם ניתן להקטין את הסיכונים להתרחשותה של בגידה? איזה מחיר משלמים הבוגדים, ומהן ההשלכות לארגונים החשאיים שאליהם השתייכו?

המחברים הם יוצאי מערכת הביטחון: שלמה פלד הוא איש מודיעין ופסיכולוג ארגוני, שפעל במשך שנים בתחום המודיעין האנושי. ד"ר אילן דיאמנט, פסיכולוג קליני מומחה, עסק באבחון ובמתן תמיכה נפשית לעובדים ובני משפחותיהם בקהיליית המודיעין.

 

שלמה פלד – פסיכולוג ארגוני, בעל תואר שני מאוניברסיטת בר־אילן. שירת כפסיכולוג שדה בצנחנים, בבית הספר לקצינים ובסיירת מטכ"ל. מילא שורת תפקידים במסלול המבצעי והניהולי במשרד ראש הממשלה בארץ ובחו"ל. כיום פועל כיועץ ארגוני ומלמד במכינות קדם־צבאיות.

 

ד"ר אילן דיאמנט – פסיכולוג קליני, בעל תואר שלישי מאוניברסיטת לונדון. עסק באבחון ובטיפול בעובדים במערכת הביטחון. הקים את המרכז לטיפול מבוסס מנטליזציה בישראל. לימד במגמה הקלינית בבית הספר לפסיכולוגיה ובתוכנית לפסיכותרפיה בפקולטה לרפואה, באוניברסיטת תל אביב. עוסק בטיפול במרפאה פרטית.

 

 

"הגורם האנושי הִנו הרכיב המרכזי במערכה המודיעינית. הספר הזה תורם מבט שונה, מחדש, מקצועי ומעמיק על המורכבות של מלאכת הביון, ומדגיש את ההכרח ברגישות בניהול ההון האנושי של הארגונים החשאיים."

תמיר פרדו, ראש המוסד לשעבר

 

"חקירתם של חשודים בבגידה היא רגישה, מורכבת ומסובכת. בספר זה, ראשון מסוגו, מתוארים אירועים חמורים ומוצגים באופן מקורי המניעים, הנסיבות ומאפייני האישיות של האנשים שכשלו וחצו את הקווים. יש בכך כדי לסייע רבות למודיעין מסכל בהתמודדות עם מקרים כגון אלה."

חיים קניג, ראש אגף החקירות בשב"כ לשעבר

 

"בעולם הריגול בא לידי ביטוי טווח הרגשות והמניעים האנושיים באופן קיצוני ביותר. המחברים השכילו לספר ולנתח בצורה בהירה, מקיפה ומדויקת את פרשיות הבגידה שהן ייצוג של הטבע האנושי במלוא חולשתו."

דוד מידן, איש מבצעים בכיר במוסד לשעבר

 

"במהלך השנים טיפלה הפרקליטות בהעמדה לדין של בוגדים במדינה, והאתגר של פענוח המניעים והאישיות של הנאשמים לא זכה למענה מספק. הניתוח הפסיכולוגי המעמיק שערכו המחברים הִנו תורם, מרתק, מאיר עיניים וחדשני."

ערן שנדר, פרקליט המדינה לשעבר

 

"הספר מציג לקורא באופן קולח ומציאותי סוגיות מרכזיות בעולם הצללים, ברמה הפרטנית וברמה הארגונית. השילוב שבין הממד המבצעי לבין ההיבטים הפסיכולוגיים מייצר תובנות חשובות ביותר בראייה מערכתית."

גדעון נפתלי, מייסד מערך הפסיכולוגיה במוסד לשעבר

 

מחבר/ת אילן דיאמנט • שלמה פלד
מק"ט מוצר 009900025205
שם יצרן מטר